Nastawieni na sukces


Nastawieni na sukcespiątek, 21 października 2016

Olbrzymie kroki w małych pigułkach


 
„Olbrzymie kroki” to niewielka książeczka zawierająca na każdej z 365 stron poradę na jeden dzień.

Anthony Robbins, jeden z najbardziej znanych mówców i inspiratorów rozwoju osobistego przekazuje tym razem wskazówki w krótkich pigułkach.

Przypomina, że aby być szczęśliwym trzeba mieć cel ostateczny. Olbrzymi, wzniosły, istotny. Po drodze są cele pośrednie, ale koniec końcem dochodzimy do wniosku, że trzeba coś po sobie pozostawić. Wnieść coś do życia innych, pomagać im.

Osiąganie celów pośrednich (pieniądze, stanowisko, tytuł, dzieci, związki) nie gwarantuje pełni szczęścia.

Jeżeli wstajesz z łóżka i wiesz co masz robić, po co żyjesz – to wszystko jest łatwiejsze i przyjemniejsze.

Kolejne porady mówią o rozwiazywaniu problemów, podejmowaniu wyzwań. Dla ludzi sukcesu każdy problem jest przejściowy. Trzeba szukać sposobów jego rozwiązania. Dla ludzi porażki problemy są permanentne. Ciągłe niepowodzenia zwalają się na innych i uważają wygodnie, że nic nie mogą zrobić. A przecież problem nigdy nie jest osobisty, taki sam może dotyczyć i dotyczy wielu osób.

Trzeba ciągle zadawać sobie pytania i szukać na nie odpowiedzi.

Są też pokazane klucze do osiągania bogactwa. Jeden jest bardzo prosty i konkretny J: trzeba wydawać mniej niż się zarabia, a resztę inwestować.

Rozwinięcie tego stwierdzenia i powiedzenie sobie co jest istotne:

a/ umiejętność tworzenia,

 b/ umiejętność utrzymania,

c/ umiejętność pomnażania,

 d/ ochrona bogactwa,

e/ cieszenie się z bogactwa.

I konkluzja ostateczna publikacji wynikająca z założonej tezy: największą radość daje pomaganie innym.

W porównaniu z najważniejszą książką Thony’go Robbinsa czyli „Obudź w sobie olbrzyma” to lekko, w sposób przejrzysty napisane w punktach streszczenie jego podejścia do życia, którym dzieli się z innymi.

Dzieki "Olbrzymim krokom" mam teraz codzienny dostęp do technik Anthony Robbinsa, odnosząc wrażenie, że dostaje gotowy przewodnik pomagający wznieść się na szczyty człowieczeństwa, przywództwa i możliwości twórczych". - Ken Blanchard, autor bestsellerów, serii: Jednominutowy menedżer oraz Zachwyceni zwolennicy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz