Nastawieni na sukces


Nastawieni na sukcesniedziela, 3 grudnia 2017

Jak zrobić z siebie finansowego idiotę

Jak czegoś nie potrafisz, to tego nie rób
Poradnik inwestora
Mały Kazio mając 5 tys.  zł oszczędności został zachęcony przez Expander do zainwestowania w program nazywany ubezpieczeniem „Stabilna Czwórka”. Miała to być lokata przynosząca  na zakończenie zysk. Pracownik namawiający do lokaty mówił o ryzyku, ale gdyby przecież zniechęcał Kazia,  to ten nie wpłaciłby oszczędności. Wiadomo - zachęcał różnymi tabelami, prognozami, wskaźnikami itp. Więc Kazio wpłacił  5 kawałków na 3,5 roku zawierając umowę tzw. Ubezpieczeniową z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie WARTA.
Po 3,5 roku WARTA wpłaciła na konto Kazia 4 tys. zł, prezentując różne tabele tłumaczące stratę Kazia. Kazio nie wie jakie straty w tym samym czasie poniosła WARTA jako spółka. Ile stracili prezesi i pracownicy tej spółki. O ile w związku z taką niekorzystną sytuacją obniżyły się ich pensje.
Gdyby Kazio trzymał te pieniądze w skarpecie, miałby nadal 5 tys. zł. Gdyby chciał zmniejszyć swoje oszczędności o  1 tys. zł, to mógłby pojechać na wakacje do kilku fajnych miejsc.
I nie wyszedłby na idiotę. Ale inne zdanie ma Pani Dorota Piotrowska, Starszy Kierownik Centrum Obsługi Świadczeń. Podpisała informację o stracie Kazia na 1 tys. zł , w związku ze skorzystaniem z usług WARTY, jednocześnie pisząc: „zachęcamy do ponownych inwestycji w produkty TUnŻ WARTA SA.”
Dawno nikt takich jaj nie zrobił sobie z Kazia.
Amber Gold to afera. Jej szef broni się, że przecież nikt nie kazał wpłacać pieniędzy, a wpłacający czegoś widocznie nie doczytali. Expander i WARTA każdego dnia zachęcają do inwestycji tysiące Polaków. I tysiące Kaziów w to wierzy. Jednym z tych Kaziów jestem ja. Mam dokumenty pokazujące, ile wpłaciłem, i te pokazujące ile mi oddali. Te tysiąc złotych mogłem przeznaczyć na wyprawę do ciepłych źródeł  lub na pomoc Kasi marzącej o butach i kurtce na zimę. A tysiące Kaziów mogło uszczęśliwić tysiące dzieci.
Na razie uszczęśliwiamy Expander i Wartę. I to się prędko nie zmieni, bo tam są specjaliści od zachęcania do inwestycji zwanych ubezpieczeniem.
To napisałem ku przestrodze tym, którzy nie znają się na inwestycjach i wierzą doradcom. Jak się na czymś nie znasz, to się za to nie bierz – powiedział kiedyś jeden mądry człowiek, ale ja go nie posłuchałem.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz