Nastawieni na sukces


Nastawieni na sukcesniedziela, 25 listopada 2018

Powiększaj swój potencjał

Nie było mnie tu  już pół roku. Kawał czasu, ale nie marnowałem go. Porządkowałem swój rozwój osobisty, by zwiększyć możliwości przekazywania Wam nowych wartości. Oczywiście mogłem jednocześnie zaglądać tutaj, ale to się nie udało.
Po przeczytaniu w ciągu pięciu lat kilkudziesięciu książek kilkudziesięciu autorów nabyłem mnóstwo wiedzy. Wiedzy teoretycznej. Trochę praktykowałem pisząc na blogu (to nie było regularne, niestety) oraz prowadząc warsztaty dla maturzystów (z rozwoju osobistego oczywiście). To zbyt mało.
Napotkałem zespół ludzi, którzy wcielają w życie idee kolejnego guru w dziedzinie przywództwa i rozwoju. Są związani z Johnem Maxwellem, tworząc jego regionalny team w Polsce. Dołączyłem tam.
Tyle wyjaśnień.
A teraz o rozwoju. Według nauki Johna.
Mamy prawie nieograniczony potencjał, ale wykorzystujemy jego niewielką część. Ludzie przeciętni jakieś 10 procent. Matematycznie nie ma tu logiki; ile to jest 10 procent od liczby nieograniczonej?
Ale to tylko symbole, nie matematyka. I każdy z nas wykorzystuje trochę  inny procent.
 Tak jak w nowym telefonie komórkowym, sorry, teraz już w smartfonie. Korzystamy z kilkunastu procent jego możliwości. Ale potem zwiększamy te możliwości, w miarę naszych potrzeb. Jeżeli takich nie mamy, to jedynie korzystamy z funkcji telefonu, aparatu fotograficznego, przeglądania wieści na facebooku, bawimy się w różne gry zręcznościowe lub inne. Tylko tyle. Poznajemy nowe możliwości, gdy zachodzi taka potrzeba.
Tak samo pracujemy z naszym umysłem. Jeżeli nic nam więcej nie potrzeba, to korzystamy jedynie z kilkunastu procent.
Dla własnego dobra, dla własnego rozwoju rozszerzajmy swój potencjał.
1. Rób więcej niż od Ciebie oczekują!
2. Szukaj więcej niż jednego rozwiązania postawionego przed Tobą zadania i oceń, które jest najlepsze!
3. Nie pytaj CZY coś zrobić, ale JAK coś zrobić. Bo rozwiązań JAK coś zrobić jest wiele, należy wybrać najkorzystniejsze.
4. Nie musisz pracować ciężko, zobacz co najlepiej Ci wychodzi i niech pasja zastąpi Ci etatowe działanie. Tomasz Edison (największy wynalazca) podkreślał, że nie przepracował w życiu ani jednego dnia, wszystko co robił było pasją, przyjemnością, zdobywaniem doświadczeń.

Raz rozszerzony potencjał nie maleje, jeżeli z niego korzystasz.


Zdecyduj: chcesz się zatrzymać na obecnym poziomie, czy chcesz się rozwijać?
To jedynie Twoja decyzja, nikt dobrze nie wybierze za Ciebie. Nie daj z siebie zrobić marynarza - mechanika, jeżeli uwielbiasz sztuki plastyczno-muzyczne.
Idź swoją drogą, z pasją, z nastawieniem na sukces. Nie szukaj wymówek. Ci, którzy się rozwinęli w różnych dziedzinach zaczynali jak TY!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz