Nastawieni na sukces


Nastawieni na sukcesśroda, 10 grudnia 2014

Wszystkiego nie przeczytamy, ale warto próbować


 Czytanie książek jest dla naszego umysłu tym, czym ćwiczenia fizyczne dla naszego ciała.

By żyć pełnią życia, posuwać się do przodu, przeżywać emocje, zmieniać swoje podejście do świata trzeba ciągle poszukiwać nowych lektur. Zwłaszcza, gdy zależy nam na rozwoju osobistym. Nie zawsze znajdziemy tam gotowe drogowskazy i nie zawsze ze wszystkim musimy się zgadzać. Nie wszystko da się przeszczepić do własnego życia. Trzeba jednak poznawać różne teorie i z każdej zaczerpnąć coś dla siebie. Nie da się oczywiście przeczytać wszystkiego z danej dziedziny, nie ma zresztą takiej potrzeby. Warto jednak zapoznać się chociażby z omówieniami czy recenzjami, aby zdecydować się później na wybór odpowiedniego autora i jego twórczości.

Jednym z miejsc, gdzie znaleźć można  streszczenia jest blog Tomasza Tereszczuka  laureola.com.pl. Obecnie autor wyróżnił trzy kategorie: Finanse osobiste, Motywacja i cele oraz Relacje międzyludzkie. Omówił sześć książek. Ja zacząłem od pozycji „Pełna wiara w siebie” Roberta Anthony’ego.

Dlaczego? Bez wiary w siebie nie można niczego dokonać, stoi się w miejscu i ogląda na innych. Autor przypomina, że mając poczucie niskiej wartości zgadzamy się na przeciętne życie, a odpowiedzialność za własne błędy i rozczarowania przerzucamy na innych. Radzi co zrobić, aby zmienić ten stan. Jak zmienić poziom własnej świadomości. Jak uwierzyć w siebie i czym wiara różni się od przekonania.

Odsyłam na WWW.laureola.com.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz