Nastawieni na sukces


Nastawieni na sukcespiątek, 26 grudnia 2014

Życie mamy tylko jednoW akcji promującej spotkania z Tony Robbinsem oraz Nickiem Vujicicem, organizator Milewski&Partnerzy , zaprosili na live, którego najmocniejszym atutem był Jakub B. Bączek.

Pisałem już o nim, gdy zdobył jako trener motywacyjny reprezentacji złoty medal z naszymi siatkarzami.

Teraz podzielił się ze słuchaczami kolejnymi swoimi spostrzeżeniami i radami dotyczącymi naszego życia. Nie mam zamiaru go zastępować w krzewieniu tych idei, natomiast moim zamiarem jest zachęcenie do zainteresowania się naukami JBB.

Trywialne, ale jakże celne spostrzeżenie: Życie mamy tylko jedno.

Jakub pokazuje sześć obszarów, sześć ważnych sfer, na których trzeba się skupić i zachować między nimi równowagę. Gdy któraś z nich ma małą wartość -  u każdego z nas – to ciągnie pozostałe w dół. Dlatego tak ważne jest, by zachować równowagę i podciągać głównie tę strefę, z którą mamy największe problemy.

A pozostałym obszarom  trzeba podnosić wartość z roku na rok, choćby w minimalnym stopniu. Trzeba określić procentowo, subiektywnie oczywiście, jak oceniamy siebie w skali od 1 do 100 procent w każdej sferze. I wyznaczyć sobie na najbliższy rok podciągnięcie tej oceny chociażby o 5 procent.

Strefy to: fizyczna, intelektualna, społeczna, duchowa, finansowa i zawodowa. Ja w dużym przybliżeniu omawiam, według nauki Jakuba,  poszczególne ważne dziedziny naszego życia:

1.       Trzeba dbać o zdrowie, kondycje.

2.       Czytać książki, rozwijać się w różnych dziedzinach, zdobywać wiedzę.

3.       Umieć współżyć z innymi, rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami.

4.       Zastanowić się nad sensem własnego życia, własnymi wartościami.

5.       Pomyśl: czy  stać Cię na wszystko czego potrzebujesz, czy Twoje dochody zapewniają to.

6.       Do pracy fajnie chodzić dla przyjemności i realizowania własnych pasji,  a nie z przymusu.

Proste? Tak, ale to Jakub Bączek nam to przypomina i uzmysławia. Odsyłam także na jego portal: http://www.jbb-coaching.pl/

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz