Nastawieni na sukces


Nastawieni na sukcessobota, 12 marca 2016

Walcz ze sobą, ze swoimi słabościami


Walka ze swoimi słabościami

Takie właśnie przesłanie zapamiętałem po obejrzeniu filmu „110%”.

To film nakręcony dla nas, dla ludzi nastawionych na sukces. Nie wiem, czy twórcy wiedzieli, że robią coś dla nas, ale zrobili.

Rafał Sonik w jednej z wypowiedzi tak właśnie mówi (cytuję z pamięci): Nie walcz z innymi, walcz ze sobą, ze swoimi słabościami.

Pierwszy Polak, który wygrał morderczy rajd Dakar i przywiózł złotego Beduina, jest wzorem dążenia i osiągania sukcesu. Wzorem realizowania swojej pasji, wyznaczenia sobie drogi dojścia do celu i konsekwencji, uporu w realizacji. Analizuje przed startem każdą minutę, popełniane błędy i dochodzi do wniosku, że w drodze do zwycięstwa potrzebne mu jest … więcej snu. Więcej snu każdej nocy na pustyni.  Czyli ktoś musi mu pomagać w czynnościach, które wcześniej w nocy sam wykonywał.

Adam Małysz mówi w filmie o tym, że kapitalną sprawą dla ludzi sięgających po sukces jest poukładanie sobie zwycięstwa w głowie. Dlatego prosił o dołączenie do ekipy trenerów psychologa. W czasach minionych śmiali się z niego proponując wizytę u psychiatry. Potem wspólna praca z takim trenerem od odpowiedniego nastawienia psychicznego dała kapitalne rezultaty.

Przezwyciężanie własnych słabości doskonale pokazuje piłkarz ręczny z jednym okiem, Karol Bielecki. O pokonywaniu strachu opowiada  Maja Włoszczowska, pokonująca karkołomne trasy na rowerze. Wzorem wytrwałości jest jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, Robert Lewandowski. Kapitalne spostrzeżenia przekazuje  dwukrotny medalista olimpijski, Mateusz Kusznierewicz.

Wielu innych znakomitych sportowców pokazuje, że wytrwałość daje rezultaty.

Jeżeli będziecie mieli możliwość – obejrzyjcie tę praktyczną  encyklopedię osiągania sukcesu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz