Nastawieni na sukces


Nastawieni na sukcessobota, 9 kwietnia 2016

Sukcesy można osiągać wszędzie


Wójt z Podkarpacia


W poszukiwaniu rodzin, którym nasza Fundacja udziela pomocy trafiłem do gminy Jodłowa na Podkarpaciu. Nigdy o niej nie słyszałem. Nie ma zabytków, nie ma dużych przedsiębiorstw, w zasadzie nic takiego co mogłoby przykuć uwagę.
W naszej filozofii pomocy rodzinom jest znalezienie lokalnych partnerów do przeprowadzenia remontu. Tu nie widziałem potencjału gospodarczego.
Zdecydowałem się na remont, bo zauważyłem od razu inny potencjał. Potencjał ludzki.
Po kilku rozmowach z różnymi osobami okazywało sie za każdym razem, że ze wszystkim sobie poradzą. Nie ma problemu, jest wyzwanie i zadanie do wykonania. Nikt - od sąsiadki rodziny po wójta – nie zastanawiał się czy jest to możliwe, tylko szukał rozwiązań.
Porozmawiałem z wójtem, Robertem Muchą. Jest na urzędzie trzecią  kadencję. Ma wykształcenie wyższe, techniczno-administracyjne. Jakiś czas pracował na Śląsku, potem wrócił na rodzinną ziemię. Miejscowość wymagała dużych nakładów inwestycyjnych i pozyskania nowych środków. Nic się nie działo. – Albo stąd wyjadę, albo to zmienię – pomyślał. Wybrał drugie rozwiązanie. Zaczął o tym rozmawiać z mieszkańcami. Mieszkańcy oczekiwali dużych zmian, ale nie wierzyli, że można coś zrobić, nie wierzyli, że zależy to od nich. Wówczas pojawił się przywódca i po wielu rozmowach założył komitet wyborczy.
Wygrał niwielką ilością głosów. Zakasał rękawy, zjednoczył ludzi i pokazał, że można inaczej. W drugiej kadencji wygrałjuż z ponad 80-prcentowym poparciem. Widać, że gmina się rozwija. Ma kolejne pomysły.
Jeden z mieszkańców mówi: ludzki pan, każdym się interesuje, obniżył podatki, zachęca do inwestowania. Pokazał własną dterminacją i przykładem, że razem można dużo poprawić.
Teraz wiem dlaczego wszyscy, których spotkałem mówią ochoczo: oczywście znajdziemy, pomożemy, zrobimy, zdążymy, poprawimy.
I wszystkim się chce.
I wszyscy Ci ludzie osiągają swoje sukcesy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz