Nastawieni na sukces


Nastawieni na sukcesponiedziałek, 25 września 2017

Poczytaj, posłuchaj i Rusz du*ę

Mając określony cel musisz zrobić plan, a jak już go zrobisz to przystępujesz do działania.
Ja podczas spotkań z młodzieżą pokazuję slajd, na którym przekaz głosi: Nie spełnisz swoich marzeń jeśli Ci się nie chce – więc wstań z fotela i ruszaj!
Zdecydowanie dosadniej ujął to Jacek Wiśniowski w swojej książce. Jej tytuł brzmi: Rusz dupę.
Wulgarne?  Dla niektórych tak, dla niektórych nie. Z pewnością mocne, wyraziste, dosadne, ostre. Zostające w pamięci. Przecież w potocznej mowie często mówimy, że komuś się nie chce d*py ruszyć i coś zrobić.
Podczas pewnego motywacyjnego spotkania z osobą dorosłą, gdy mówiłem o konieczności przystąpienia do działania, użyłem swojego stałego zwrotu czyli: Wstań z fotela i zacznij coś robić. Ale ponieważ byłem świeżo po lekturze książki Jacka przytoczyłem jej tytuł mówiąc, że to najnowsza pozycja, którą przeczytałem. Wybuch śmiechu przekonał mnie, że to sformułowanie zachęcające do działania, na zawsze utkwi w głowie młodego człowieka. I nie myliłem się. Jej znajomi mówili mi później, że to najważniejsze przesłanie zostało nie tylko zapamiętane, ale przekazywane innym.
Jacka poznałem kilka lat temu, dzięki innemu koledze, który zainteresował mnie rozwojem osobistym, Rafaelowi Badziagowi. Potem spotkaliśmy się na jednym z kilkudniowych spotkań motywacyjnych, na którym przemawiało wielu mówców z najwyższej półki. Mówiłem, że przynajmniej raz w roku muszę się podbudować, bo samo czytanie książek to za mało. Wtedy on powiedział: Ty nie jeździj jedynie na spotkania z innymi jako słuchacz, ale opierając się na własnych doświadczeniach, ruszaj z prelekcjami do innych.
Tak mnie zmotywował, że zacząłem jeździć do młodzieży.
On natomiast prowadzi prelekcje, zamieszcza je także na swoim kanale na You Tubie (sukces.pl), organizuje spotkania i szkolenia. I nie jest to jego praca zawodowa, bo na życie zarabia prowadząc własny biznes.
Niedawno wpadł właśnie na pomysł, że napisze książkę. I zrobił to w błyskawicznym tempie, w ciągu kilkunastu dni. Gdy przekonał się, że jest wielu takich, którzy chętnie ją przeczytają natychmiast przystąpił do pisania, organizowania własnego wydawnictwa, poszukiwania drukarni i innych niezbędnych partnerów.
I napisał poradnik, który czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Są tu doświadczenia własne, doświadczenia i wskazówki innych ludzi sukcesu, którzy wiedzieli, że trzeba się ruszyć na początku, a potem cały czas iść do przodu.

Jacek, dzięki za kolejną porcję motywacji.

1 komentarz:

  1. Mogę powiedzieć jedno, właśnie między innymi przez tą książkę zmienia się moje życie. Polecę ja każdemu, zastosowanie Jacka przekazu w praktyce, daje niesamowite efekty. Niesamowita pozycja. Żadna inna książka jeszcze nie zadziałała tak na mnie :-) Pozdrawiam i przeczytaj koniecznie Eligiusz Zrubek

    OdpowiedzUsuń