Nastawieni na sukces


Nastawieni na sukcesponiedziałek, 16 października 2017

Sport a sukcesy w biznesie

Mój mentor rozwoju osobistego, Rafael Badziag przeprowadził rozmowy z 25 miliarderami (dolarowymi, nie złotówkowymi). Zauważył, że w młodości (a niektórzy nadal) prawie wszyscy uprawiali sport.
Sport uczy wygrywać i przegrywać. Pokazuje, że po przegranej, po upadku, po kontuzji nie wolno się załamywać, lecz brać się znowu do pracy, ćwiczeń, treningu. Najlepszym przykładem jest piłkarz ręczny Karol Bielecki, który mimo utraty oka został królem strzelców na olimpiadzie w Rio de Janeiro.
Sport uczy konkurowania, porównywanie się z innymi, równania do najlepszych osób czy najlepszych wyników.
Sport uczy podejmowania ryzyka.
Uczy dyscypliny, wytrwałości, regularności, pracy zespołowej.
W sporcie szybko widać efekt swojej pracy, ćwiczeń, przygotowań.
To wszystko potrzebne jest w biznesie.
Michał Sołowow, od lat w trójce najbogatszych Polaków, od najmłodszych lat  grał w piłkę nożną, koszykówkę, szachy, tenisa. Potem przyszły europejskie sukcesy w rajdach samochodowych, zwycięstwa z zawodowcami. Pytany o radę dla młodych odpowiada: nigdy nie poddawaj się!
Pasją Rafała Sonika, biznesmena, były narty i to one doprowadziły go do pierwszych sukcesów w biznesie, gdyż zaczął nimi handlować, by zapewnić sobie środki na kosztowne wyjazdy i sprzęt. A gdy wsiadł na quada wiedział, że musi zostać znakomitym rajdowcem, nadal będąc przedsiębiorcą. Wygrał kultowy Rajd Dakar, pięciokrotnie zdobywał Puchar Świata. W jednym z wywiadów radził jak osiągnąć sukces, przypominając słowa hinduskiego filozofa: „Nie chodzi o pielęgnowanie w sobie najlepszych cech. Trzeba rozpoznać swoje najsłabsze strony i nauczyć się nimi zarządzać”.
Uprawianie sportu prowadzi do likwidowania swoich słabostek.
To potwierdzenie tezy, którą Rafael przedstawia na swoim wideoblogu indywidualista.pl. Zachęcam do zapoznania się:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz