Nastawieni na sukces


Nastawieni na sukcesniedziela, 29 października 2017

Po co jesteś na tym świecie?

Rano wstajesz, myjesz się, jesz śniadanie, idziesz do szkoły lub do pracy. Potem wracasz na obiad, odrabiasz lekcje lub masz czas na trochę rozrywki. Oglądasz  telewizję, przeglądasz internet. Może także przeczytasz jakąś książkę. Kryminał, podróżniczą, albo coś z fantastyki.
Zadowolony jesteś ze spędzonego każdego dnia? Zadowolony z takiego życia? Jeśli tak, to dobrze. Może tyle wystarczy. Większości osób, przeważającej większości, to wystarczy. Jeżeli Tobie nie jest z tym najlepiej,  to zastanów się dlaczego. Czego zabrakło, czego nie zrobiłeś, czego nie osiągnąłeś.
Czy wiesz po co jesteś na tym świecie?
 Pomyśl jaka jest Twoja rola w tym życiu, jakie masz zadanie do wykonania. A raczej zadania, bo przecież mówimy o kilku różnych obszarach. 
Jeżeli już będziesz wiedział, będziesz szczęśliwszy. Jeżeli zaczniesz realizować swoją misję będziesz jeszcze bardziej szczęśliwy. Jeśli zauważysz, że to co robisz jest komuś potrzebne, przynosi radość i pożytek to znaczy, że trafiłeś w sedno.
Ja tak właśnie miałem w swoim życiu.Jako dziennikarz wiedziałem jakie jest moje zadanie. Potem, zająłem inne miejsce zawodowe i przestałem widzieć sens tego co robię. Więc szukałem swojego nowego miejsca. Szukałem, aż znalazłem. Wówczas wiedziałem co mam robić. I stało sie to moją pasją, moim wyzwaniem, moim życiem.
I rano - tak jak ja teraz - wstajesz z planem jak dobrze wykonać swoje zadania. Związane z Twoją misją.  Podejmujesz to wyzwanie i cieszysz się wieczorem, że czegoś dokonałeś. Nawet jeżeli jest to coś  niewielkiego, ale potrzebnego. Jeżeli Ci nie wyszło to zastanawiasz się dlaczego i zapisujesz to na dzień kolejny. Czasem na jeszcze kolejny i jeszcze przenosisz któryś raz. Aż do skutku. Ja tak mam każdego dnia. .
 Nie ma porażek, są nieudane próby, z których wyciąga się wnioski - taką filozofię wyznawał Tomasz Edison, jeden z największych wynalazców wszechczasów. 
Wyznacz sobie obszary, które są dla ciebie ważne. Pierwszy z nich to z pewnością rodzina - zrób małą przyjemność mamie, tacie, siostrze, bratu, żonie, dzieciom. Wszak po to jesteś na tym świecie, by robić komuś przyjemności. A to stanie się przyjemnością dla ciebie. Uśmiechnij się, zagadnij, przytul, zadzwoń. Czy to tak dużo? Czy nie stać cię na to? To nic nie kosztuje, a sprawia komuś radość. Może czasem zrobisz coś więcej. Przyniesiesz drobny upominek, zaproponujesz wyjście do kina czy na koncert. Zaprosisz na pizzę czy kolację. Pomyśl co jeszcze. Zaplanuj i zapisz. Łatwiej Ci będzie to zrealizować. Jeżeli już to robisz to super. W tym obszarze jesteś szczęśliwy Ty i Twoja rodzina.

Pieniądze, rozwój, zdrowie, znajomi i otoczenie. To kolejne obszary życia, które trzeba ogarnąć i zastanowić się, co dobrze byłoby zrobić w każdym z nich. Co zrobić, by poczuć, że spełniasz swoja misję na Ziemi.

O tym porozmawiamy  na następnym spotkaniu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz