Nastawieni na sukces


Nastawieni na sukcesniedziela, 5 listopada 2017

Zdrowie i rozwój - po co jesteś na tym świecie II

Poprzednio zastanawialiśmy się jak możesz zrobić przyjemność komuś z rodziny. Dlaczego? Bo robienie komuś przyjemności daję zadowolenie Tobie. Nie wierzysz? To spróbuj.
Zastanawialiśmy się nad tym w kontekście całego życia na tym świecie. Po co tu jesteśmy? Ja , Ty, inni.
Jaką mamy misję? Wobec innych i wobec siebie. Krótko spojrzeliśmy na obszar rodziny.
Innym obszarem jest własne zdrowie i kondycja fizyczna. Dlaczego to także ważne zagadnienie? Bo bez niego nie spełnisz innych zadań. Słaby, chorowity, narzekający na zdrowie człowiek nie da rady podjąć kolejnych wyzwań w innych dziedzinach. Dlatego warto codziennie zastanawiać się nad swoim sposobem żywienia, wyglądem, kondycją fizyczną. Nie znaczy to, że od razu trzeba być mistrzem sportowym. Kto nie chce wyczynowo skakać, pływać, grać w tenisa, zostać kolarzem, piłkarzem czy bokserem może -  i powinien - wykonywać ćwiczenia jedynie dla zachowania zdrowego stylu życia. To pomaga cieszyć się z własnej kondycji niezbędnej do wykonywania przyjętych przez siebie zadań.
Teraz o rozwoju. O rozwoju osobistym, nauce i edukacji. Także w kontekście „celowego” przebywania na tym świecie.
Kto nie idzie naprzód, ten się cofa. To odwieczne powiedzenie jest jeszcze bardziej aktualne teraz. Jest aktualne w dobie niesamowicie szybkiego przepływu informacji, a więc nowych treści dla każdego elementu życia. Jest aktualne w erze szybkiego znajdowania informacji potrzebnych do edukacji. Do niedawna źródłem informacji była książkowa, papierowa  encyklopedia. Opasłe tomy dawały wiedzę, nie zawsze aktualną. Tam szukało się różnych pojęć, elementarnej i bardziej zaawansowanej wiedzy. Teraz jest wujek Google i inne przeglądarki. Nie tak dawno, żeby dowiedzieć się czegoś trzeba było znaleźć się w domu, biurze lub budce telefonicznej, bo tylko tam stał aparat z tarczą, która niekiedy zacinając się wybierała błędny numer. Teraz w ciągu kilku sekund wpisujesz cyfry lub litery na komórce i jesteś blisko niezbędnej wiedzy. Pojawia się ona natychmiast, w różnych postaciach. Nie każdy chce z niej korzystać. Mam znajomych, którzy zostali w tamtym wieku. Szanuję ich wybór, ale wiem, że żyją przeszłością i nie chcą iść do przodu, nie chcą się rozwijać. Są na życiowej emeryturze.
Zachęcam: rozwijaj się w swoim obszarze zainteresowań każdego dnia. Obserwując to, co dzieje się wokół Ciebie, czytając książki (także buszując w internecie), słuchając audiobooków. Jesteś na tym świecie po to, byś był na bieżąco, byś był coraz mądrzejszy, byś nie został w tyle. Byś nie dał się wyprzedzać. Byś swą wiedzą dzielił się z innymi lub dla innych wykorzystywał.
Dlaczego jest to takie ważne? Przecież nie chcesz spędzić tego życia jako przegrany, jako nieudacznik, jako frustrat. Możesz być świetny w swojej branży dając innym to, czego potrzebują. Niezależnie czy jesteś elektrykiem, budowlańcem, piekarzem, pracodawcą, artystą, sportowcem.
A za takim podejściem przychodzą sukcesy, a wraz z nimi pieniądze.

O tym na kolejnym spotkaniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz