Nastawieni na sukces


Nastawieni na sukcesponiedziałek, 27 października 2014

Marzenia się nie spełniają

Dzisiaj prezydent RP Bronisław Komorowski uhonorował  złotą drużynę mistrzostw świata w siatkówkę odznaczeniami państwowymi. Zrobił to w przeddzień 40 rocznicy   historycznego, pierwszego tytułu mistrzowskiego zdobytego przez podopiecznych Huberta Wagnera w Meksyku.
Przy tej okazji mówiono o spełniających się marzeniach. Michał Winiarski powiedział: - Ostatni mecz jest przykładem, że marzenia się spełniają.
To oczywiście mowa potoczna, bo siatkarze wygrali nie tylko dzięki marzeniom, ale od marzeń zaczęli. Ich trener mentalny, Jakub B. Bączek mówi: - Marzenia się nie spełniają same, marzenia się spełnia.
Tak, niby mała różnica, a dokładnie wykłada sedno sprawy: trzeba najpierw marzyć, wyznaczyć cel, a potem go zrealizować wierząc, że jest do osiągnięcia. Jeżeli chcesz, aby marzenia się spełniły to rusz się z fotela i zacznij robić wszystko, co do tego prowadzi. Jeżeli będziesz bujał w obłokach to nie licz na spełnienie marzeń.
Odsyłam do audycji Jakuba B. Bączka w radiu www.kontestacja.com, ale także na jego stronę jbbcoaching.pl , gdzie można przeczytać tekst "Marzenia się nie spełniają".
Pamiętajmy - Marzenia się spełnia.
Odznaczenie odbiera Mariusz Wlazły

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz