Nastawieni na sukces


Nastawieni na sukcesponiedziałek, 26 stycznia 2015

Siedmiolatków marzenia o biznesie


Mój siedmioletni wnuk postanowił ostatnio, że „chyba” zostanie biznesmenem. Wcześniej miał inne marzenia i pewnie ma je cały czas: grać w piłkę nożną jak Ronaldo, jak Messi, bronić w bramce jak Małkowski z Korony Kielce.  I co jakiś czas będą się te marzenia zmieniać. Ale jak coś raz zakiełkuje  w głowie, to może kiedyś wydać  plon. Można pogodzić marzenia o sukcesach sportowych czy artystycznych  z postawieniem sobie celu: mam zarabiać takie pieniądze, za które będę mógł kupić sobie domek. Najlepiej piętrowy, taki jak u kolegi.

Mój przewodnik po rozwoju osobistym, Rafael Badziag spotkał się z biznesmenem Larsem Windhorstem, który w wieku siedmiu lat rysując w szkole zadaną pracę namalował swoje statki, które miały być jego imperium biznesowym. Marzył o tym, a następnie zaczął  przekuwać swoje marzenia w rzeczywistość.

W wieku 14 lat kupował i sprzedawał sprzęt komputerowy. Z zyskiem. Nie miał firmy, ale przekonał swojego ojca, żeby przyklepywał formalnie jego pomysły i rozliczał je w swoim przedsiębiorstwie. Nie widział przeszkód w swojej działalności. Zawsze szukał rozwiązań i wierzył, że takie się znajdą. I znajdował niekonwencjonalne. A zarazem proste.

Mając 16 lat przekonał doświadczonego partnera, Chińczyka, że mogą razem dużo osiągnąć. Chińczyk – utrzymując tylko kontakt telefoniczny - nie mógł uwierzyć, że ktoś z takimi pomysłami na biznes jest małolatem. Potem się przekonał i przystąpił do wspólnego przedsięwzięcia.

Lars otrzymuje propozycje spotkania się z kanclerzem Niemiec. Kanclerz początkowo lekceważy młodzieńca, ale później okazuje się, że chce mieć go w swojej delegacji do Chin.

Wizyta w Chinach otwiera nowe możliwości. Czy mógł tego dokonać niedoświadczony 17-latek?

Poczytajcie u Rafaela, na Indywidualista.pl, a w szczególności wpis o chłopcu, który chciał zostać miliarderem.

Dziś ten chłopiec ma 38 lat. Prowadzi swoją firmę inwestycyjną, zawiadując miliardami i inwestując w Europie, Azji i Afryce w ogromne firmy z branż wydobycia surowców, energii, rolnictwa i technologii. Jego firma jest na przykład jednym z największych posiadaczy ziemskich w Afryce. Lars ma swój 18-to osobowy odrzutowiec, 3 śmigłowce, jeden z największych jachtów świata.

Nie zabijajmy marzeń 7-latków, mogą się pięknie rozwinąć w sukces.

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz